Wybór szkoły językowej dla dziecka

Na co należy zwrócić uwagę wybierając szkołę językową dla swojego dziecka?

Od dłuższego czasu bijesz się z myślami, którą szkołę językowa wybrać dla swojego dziecka?  Duża ilość ofert znajdujących się obecnie na rynku, nie ułatwia zadania.

Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci w podjęciu decyzji:

1. Jasna i przejrzysta oferta oraz łatwy dostęp do informacji

Stawiaj na przejrzystość i transparentność. Zwróć uwagę na sposób w jaki szkoła przedstawia swoją ofertę na stronie internetowej, blogu, FB czy Instagramie. Sprawdź, czy znajdziesz tam wszystkie potrzebne Ci informacje. Im łatwiejszy dostęp do informacji, tym większa wiarygodność.

1. Certyfikowane metody nauczania

Certyfikowane metody nauczania dają gwarancję jakości prowadzonych zajęć. Sprawdź, czy dana szkoła posiada akredytację metody, którą uczy. Dowiedz się, czy organizowane są zajęcia pokazowe przed rozpoczęciem kursu. Idealnie jeśli będziesz w stanie zasięgnąć opinii obecnego bądź byłego słuchacza. Sprawdź opinie w internecie.

1. Metodyk i wykfalifikowana kadra

Wykfalifikowany i doświadczony metodyk na pokładzie szkoły językowej jest podstawą jakości. To on opracowuje programy nauczania, dobiera materiały dydaktyczne, wdraża nowe metody i wspiera lektorów w ich pracy. Obecność metodyka daje Ci również gwarancję wykfalifikowanej kadry. To metodyk w dużej mierze rekrutuje i wdraża lektorów do pracy. Masz więc pewność, że Twoje dziecko będzie w dobrych rękach pełnego pasji i właściwego podejścia do dzieci lektora.

1. Komfortowe warunki lokalowe i zachowanie zasad bezpieczeństwa

Komfort nauki do podstawa dla każdego kursanta. Jako rodzic musisz natomiast pamiętać o zapewnieniu bezpieczeństwa. Sprawdź, jak, szczególnie w dobie pandemii szkoła radzi sobie z reżimem sanitarnym, czy dba o bezpieczeństwo dzieci młodszych wychodzących z sal po zajęciach, lub idących do łazienki w czasie zajęć. To bardzo ważne jeśli mamy na myśli dzieci w wieku od 2 do 8 lat. Kto z nas nie lubi przebywać w miłych, ciepłych i przyjaznych pomieszczeniach? Zanim zdecydujesz się podpisać umowę odwiedź szkołę i sprawdź jakie warunki oferuję: czy sale są przystosowane do zajęć z dziećmi, czy jest przestrzeń w której będziesz mógł poczekać na swoją pociechę itp.

1. Wielkość i właściwa kwalifikacja do grup

Zadbaj o to, aby Twoje dziecko miało zagwarantowane najlepsze warunki pracy. Z naszego doświadczenia oraz z wielu publikacji naukowych wynika, że optymalna ilość osób w grupie to 10. Ważnym aspektem sukcesu jest odpowiednia kwalifikacja do grup. Sprawdź, czy Twoje młodsze dziecko będzie uczęszczało na zajęcia z rówieśnikami (różnica wieku nie powinna być większa niż 12miesięcy).  W przypadku dzieci starszych, kryterium dopasowania do grupy powinien stanowić poziom językowy.

1. Wieloletnia i przemyślana ścieżka nauczania

Upewnij się, że w szkole językowej, to której będzie uczęszczać Twoje dziecko, nic nie dzieje się przypadkiem. Nauka języka to proces długotrwały. Ważne jest, abyś znał ścieżkę edukacji językowej, jaką będzie podążało Twoje dziecko do momentu uzyskania biegłości językowej czyli najbliższe 10 lat. Idealnie jeśli szkoła po drodze zapewnia możliwość potwierdzenia zdobytych umiejętności międzynarodowym certyfikatem np. Certyfikatem Cambridge.

1. Dostęp do informacji zwrotnych dotyczących postępów nauczania

Czy jako rodzić znana jest Ci sytuacja, w której pytasz swoje dziecko: jak było w szkole? Odpowiedz brzmi: fajnie. Zadowolony brniesz dalej: co robiliście? I tu pada tradycyjne: nic!  Z doświadczenia wiemy, że jest to klasyk 😊.  Włączenie rodzice w proces edukacji językowej dziecka jest jednym z warunków sukcesu. Dowiedz się, czy i w jaki sposób szkoła przekazuje rodzicom informację o zakresie materiału przerobionego na zajęciach i postępach dziecka. Czy istnieje możliwość korzystania z e-dziennika. Włączenie rodzice w proces edukacji językowej dziecka jest jednym z warunków sukcesu.

A teraz usiądź wygodnie z kubkiem kawy i przemyśl wszystkie powyższe aspekty. Tylko właściwy wybór pozwoli uniknąć pomyłki i sprawi, że Twoje dziecko będzie dążyło przyjemną i efektywną ścieżka do biegłości językowej.

AUTOR-1

Alicja Rebicka

1 Comment

• Ewa

19 marca 2021 - 14:22

Właśnie szukałam szkoły dla swojego dziecka! Artykuł bardzo mi się przydał!